Денска мода низ Скопје

Шетаме низ Скопје и ја фотографираме денската шема! Ви ја пренесуваме нашата инспирација преку фотографии од стилот на сите фенси човечиња што ќе ги забележиме низ кафулињата, на улица, на работа, било каде!
Погледнете ги фотографиите тука...

Ексклузивно интервју со Влатко Грозданоски!

"Го сакам Италијанскиот стил на облекување".
Погледнете го ексклузивното интервју со нашиот фудбалер Влатко и прочитајте колку тој се грижи за својот изглед!

Прочитај...

Нашите омилени Депилеве производи

Во екот на летната сезона, (секако и за останатиот дел од годината ) тимот на Fancy.mk ви ги препорачува следните производи

Прочитај...

Како да го одберете вистинскиот шампон за вас?

Мијте ја косата со шампони кои имаат квалитетни состојки а со ќе и дадете нега за скалпот и влакното со што значително ќе се подобри квалитетот и состојбата на косата. Потребите на косата со тек на време се менуваат во зависност од начинот на живот.Од тука произлегуваат и нашите варијанти на шампони: тврди, течни и полутечни.

Направи сам: Јака со бисери

Направи сам: Јака со бисери

Ноктите на Гоца Тржан

Погледнете ги ноктите на Гоца Тржан

Невестите од шпанските серии

Да се потсетиме уште еднаш на глумиците од шпанските серии, овој пат облечени како невести.

Фустанчиња за вечерни излегувања од Victoria's Secret

Брендот Victoria's Secret ни ја претстави колекцијата на фустанчиња за вечерни излегувања

Прекрасна кошула од брендот „Burberry„

Прекрасна кошула од познатиот бренд

Miranda Kerr во есенска кампања за Mango

Miranda Kerr во нова кампања

Необичните нокти на познатите

Погледнете ги необичните нокти на познатите

Лима, Рафаели, Кер и Шаек во улога на Шекспировата Јулија

Ноемвриското издание на списанието Harper’s Bazaar ќе го красат телата на најпознатите долгоноги убавици

Вака изгледа Џони Деп со руса коса

Џони Деп еден од најпосакуваните мажи во светот, повторно експериментираше со својата коса.

Victoria's Secret долна облека 2013

Погледнете ја новата колекција

Чоколаден ликер

Денес наздравете со чоколаден ликер

Ова е најскапата огрлица на светот

Луксузната огрлица “L'incomparable” која моментално е изложена на изложбата за накит во Сингапур наскоро ќе биде дадена на аукција

Чевли во бојата на кожата

Сите жени кои досега сакаа во својата колекција на чевли да имаат и еден пар кој совршено се согласува со нивната боја на кожа, конечно ќе можат да ги имаат благодарение на Кристијан Луботин

Удобно креветче за вашето маче

Вашето милениче залужува удобен и убав кревет.

Опуштете се, Вие сте во рајот!

Иако летото и официјално заврши, ви ја претставуваме Асул Вила Есмералда во Мексико

Tommy Hilfiger F/W 2013/14

Ви го претставуваме целосниот lookbook од брендот Tommy Hilfiger

Веренички прстени од Шанел

Погледнете ги вереничките прстени од Шанел

Невестински бонбончиња

Ниту една свадба не е комплетна без бонбончињата

Невестински модни додатоци за коса

За да бидете совршена невеста покрај прекрасен невестински фустан ви треба и совршена фризура.

Каролина Херера нова колкеција на ташни

Бидете гламурозни со новата колекција ташни на Каролина Херера

Converse F/W 2013

Погледнете ја есен зима колекцијата на безвремените Converse патки.

Скршен нокт можете да го залепите со секундарен лепак. Почекајте да се засуши па нанесете лак за нокти....
Додадете ваши совети...

Топ 5 најпопуларни производи од LUSH

LUSH ви ѓи претставува топ 5-те најпопуларни производи!

fancy.mk facebook
fancy.mk facebook