Чоколадни мафини

Денешните чоколадни мафини се за вистинските фанови на чоколадо. Зборувам за оние од вас кои не прифаќаат десерт без чоколадо. Јагодата не е десерт и да заборавиме на пита од јаболка. Тоа е некаква здрава храна, нели?

За ваша среќа – наши чоколадно опседнати пријатели – денес имате двојна доза на задоволство со база на чоколадо.

СОСТОЈКИ

3/4 чаша (95g) брашно
1/2 чаша (42g) незасладен природно какао во прав
3/4 лажичка прашок за пециво
1/2 лажичка сода бикарбона
1/4 лажичка сол
2 големи јајца, на собна температура
1/2 чаша (100g) гранулиран шеќер
1/2 чаша (100g) кафеав шеќер
1/3 чаша (80ml) масло од зеленчук или канола (или стопено кокосово масло)
2 лажички екстракт од ванила
1/2 чаша (120ml) матеница, на собна температура
Топинг: чоколаден крем

ПОДГОТОВКА

  1. Загрејте ја рерната на 177°C. Спремете тава за мафини со 12 калапи.
  2. Измешајте го брашното, какаото во прав, прашокот за пециво, сода бикарбоната и солта во голема чинија се додека целосно не се комбинираат. Во среден сад, измешајте ги јајцата, гранулираниот шеќер, кафеавиот шеќер, маслото и ванилата заедно се додека не се изедначат. Истурете половина од течните состојки во сувите состојки. Потоа половина од матеницата. Нежно промешајте неколку секунди. Повторете со преостанатите течни состојки и матеница. Промешајте додека не се спојат но не претерувајте.
  3. Истурете го тестото во облогите. Пополнете само до половина за да се избегне преливање или тонење. Печете од 18 до 20 минути, или додека вметната чечкалица во центарот излегува чиста. Дозволете да се излади целосно пред замрзнување.
  4. Додадете топинг по ваш избор. Ние користевме купечки чоколаден крем за врвот на мафините.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име