Модни трендови за пролет 2018

Штотуку продефилираше она што следува во модата, па затоа имаме доста добра идеја за тоа како ќе изгледаат вашите плакари за пролет 2018. Од слатки и кратки до долги костуми, ние ги отстранивме отпадоците и ви даваме девет клучни трендови.

1 Модерна романса

Мода Пролет 2018

Џејн Остин би се гордеела со составот за пролет 2018 кој се состои од корсетни половини, широки ракави и романтични флорали. Овој изглед беше хероината на пистите – и наскоро во вашите плакари.

2 Лаванда насекаде

Мода Пролет 2018

Милениумскиот розов тренд имаше свој момент, но пистите за пролет ’18 укажуваат на следното големо преземање на бои – и тоа е нијанси на мека лаванда за секоја прилика, и тоа навистина изгледа одлично.

3 Дневен блесок

Мода Пролет 2018

Не се работи за „гледајте ме колку блескам“, туку суптилен начин на мешање искра со секојдневните силуети кои го прават овој стил толку впечатлив. Барајте светки во сè, од маички до панталони. Сјајот е уште подобар на сончевите зраци, па така носете го во текот на денот.

4 Полетуваме

Мода Пролет 2018

Костумот сега е главен, но за пролет 2018 добива утилитарна пресврт. Ажурираната силуета ги зема своите карактеристики од класичниот костум за пилоти, иако отпечатоците можеби не го следат примерот. Некои се еднобојни додека други се испрекинати со флорали – без оглед на случајот, ова се едноделни чуда што ќе сакате да ги додадете на вашиот репертоар за следната сезона.

5 Одиме високо

Мода Пролет 2018

Високите појаси навлегуваа во пистите за пролет 2018, давајќи сè поубав и повеќе соодветен финиш. Овој стил ги прави нозете прилично долги.

6 Мантил

Мода Пролет 2018

Мантилот добива модерно ажурирање, силуети без ракави и повторување на тексасни бои за пролет ’18. Сигурно ќе посакате да поседувате барем едно парче во вашата гардероба.

7 Кратки приказни

Мода Пролет 2018

Кратките фустани присуствуваа на сите писти за пролет ’18, овозможувајќи ни шик начин да се реинтерпретира еден од најголемите трендови на есента. Но немојте да бидете измамени – овие не се сите кратки и слатки, некои од нив доаѓаат во стил на уличната мода.

8 Кариран микс

Мода Пролет 2018

Оваа пролет карираниот дезен ќе го надмине флоралниот. Дизајнерите ни дадоа смели миксови за да опфатат сè од фустани до костуми, па дури и комбинезони.

9 Реси за крај

Мода Пролет 2018

Ако ресите не се ваш стил, можеби едноставно не сте виделе како тие изгледаат за пролет ’18. Доволно е да се каже дека има по нешто за секого од оваа понуда.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име