6 сестри модели кои што докажуваат дека убавината е наследна

Сестринските настапи се тука за да останат. За доказ, не гледаме подалеку од новото реалити шоу на Јоланда Хадид, шоу кое ќе биде преплавено со настапи од ќерките Џиџи и Бела Хадид. Со оглед на врвните достигнувања на супермоделското дуо, од рекламирање на врвни брендови како Maybelline и Dior, до владеење на модната сцена, учесничките несомнено ќе бидат во одлични раце. Но, мора да признаеме дека Хадид не се единствениот генетски поврзан пар на сцената – всушност, тие имаат многу компанија.

Погледнете шест групи на сестри модели кои докажуваат дека убавината е наследна.

1 Бела и Џиџи Хадид

Убави Сестри

2 Лили и Руби Алдриџ

Убави Сестри

3 Кендал Џенер и Ким Кардашијан

Убави Сестри

4 Кара и Попи Делевин

Убави Сестри

5 Рут и Меј Бел

Убави Сестри

6 Ленгли Фокс и Дри Хемингвеј

Убави Сестри

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име