Едноставен шејк од банана и бадем

Ако имате утринска рутина, како во мојот случај овесни снегулки со вода во последните 5 години, сигурно понекогаш посакувате промена. Овој едноставен и брз шејк ќе ви го направи утрото поинтересно.

Шејк од Банана и Бадем

СОСТОЈКИ

1 1/2 замрзнати банани
1/2 чаша грчки јогурт
1/4 чаша ванила засладено бадемово млеко
2 лажици путер од бадем
Мед (опционално)

ПОДГОТОВКА

Мешајте ги сите состојки додека не се изедначат. Прилагодете го вкусот со малку мед ако не ви е доволно благ.

Шејк од Банана и Бадем