Бијонсе и Џеј Зи изгледаат гламурозно пред Греми

Џеј Зи и Бијонсе

Бијонсе и Џеј Зи беа инзвонредно облечени за годишниот настан „Roc Nation“ во Њујорк. Пејачката сподели неколку фотки, пред фреска и слегувајќи по скалите во стил; Бијонсе ги покажа своите облини во црн фустан со деколте, додека Џеј го промовираше својот стил со елек и шапка. На настанот присустуваа Паф Деди, Фет Џо, Биг Шон и Мараја Кери меѓу другите.

Двојката, исто така, се упатува кон Греми наградите во недела вечер. Музичкиот албум на Бијонсе „Лимонада“ е номиниран за осум награди.

Џеј Зи и Бијонсе