29 C
Skopje, MK
18 / 9 / 2018
Дома Фитнес

Фитнес

Вежбање

Еве ја вашата доза на мотивација – 10 причини за да вежбате денес

Можеби веќе сакате да вежбате, или пак барате причина да вежбате. Вежбањето прави многу повеќе за вас отколку што знаете. Тоа не е само...
Бактерии во теретана

Теретаните се полни со бактерии! Еве како да останете здрави додека вежбате

Познато е дека теретаната содржи бактерии, и многу од нив може да доведат до секаков вид на инфекции. Сите бактерии може да живеат...
Стомачни

Дали треба да ги вежбате стомачните секојдневно за да имате резултати?

Започна новата година, што значи дека е време да ги вежбате стомачните мускули. Најдовте еден куп брзи вежби за стомачни и планирате да ги...
Прескокнување на теретана

Совети за да не ја прескокнувате теретаната

За да им помогне на луѓето да се држат до своите фитнес цели во текот на јануари, врвниот личен тренер Хана Дејвис ги сподели...
Фитнес трендови 2018

Најголемите фитнес трендови за 2018

Високо-интензивното интервално тренирање се искачи на првото место на листата на фитнес трендови за оваа година. Тренингот познат како HIIT (High-intensity interval training), обично...
- Реклама -

ПОПУЛАРНО