13 C
Skopje, MK
24 / 6 / 2018
Дома Фитнес

Фитнес

Прескокнување на теретана

Совети за да не ја прескокнувате теретаната

За да им помогне на луѓето да се држат до своите фитнес цели во текот на јануари, врвниот личен тренер Хана Дејвис ги сподели...
Вежбање

Еве ја вашата доза на мотивација – 10 причини за да вежбате денес

Можеби веќе сакате да вежбате, или пак барате причина да вежбате. Вежбањето прави многу повеќе за вас отколку што знаете. Тоа не е само...
Фитнес трендови 2018

Најголемите фитнес трендови за 2018

Високо-интензивното интервално тренирање се искачи на првото место на листата на фитнес трендови за оваа година. Тренингот познат како HIIT (High-intensity interval training), обично...
Бактерии во теретана

Теретаните се полни со бактерии! Еве како да останете здрави додека вежбате

Познато е дека теретаната содржи бактерии, и многу од нив може да доведат до секаков вид на инфекции. Сите бактерии може да живеат...
Стомачни

Дали треба да ги вежбате стомачните секојдневно за да имате резултати?

Започна новата година, што значи дека е време да ги вежбате стомачните мускули. Најдовте еден куп брзи вежби за стомачни и планирате да ги...
- Реклама -

ПОПУЛАРНО