29 C
Skopje, MK
18 / 9 / 2018
Дома Храна

Храна

Мафини со јајца

Мафини со јајца за лесен доручек

СОСТОЈКИ 1.5 лажица ладно цедено маслиново масло 2 средно-големи кромиди, ситно сецкани во полумесечини 1.5 лажичка сол 1/2 лажичка балсамиран оцет 1 голема китка...
Чоколадни Мафини

Чоколадни мафини

Денешните чоколадни мафини се за вистинските фанови на чоколадо. Зборувам за оние од вас кои не прифаќаат десерт без чоколадо. Јагодата не е десерт...
Банана

Подобар начин на замрзнување банани за смути и сѐ останато

Не фрлајте ги презрените банани! Со само неколку минути работа , тие можат да се трансформираат во замрзнати златници, совршени за се смути во...
Шејк од Банана и Бадем

Едноставен шејк од банана и бадем

Ако имате утринска рутина, како во мојот случај овесни снегулки со вода во последните 5 години, сигурно понекогаш посакувате промена. Овој едноставен и брз...
Лаванда Чај

Лаванда камилица лате за пред спиење

Во студена ноќ, ништо не изгледа поубаво од топол чај. Не само што овој чај е пријатен за очите со својата виолетова боја,...
Вегетаријанска Карбонара

Вегетаријанска Карбонара

Карбонара сосот состои атрибути кои најчесто ќе ги најдете во класичното американско јадење - кремаст вкус на кашкавал и малку лук. Ако се плашите да...
- Реклама -

ПОПУЛАРНО