13 C
Skopje, MK
24 / 6 / 2018
Дома Храна

Храна

Шејк од Банана и Бадем

Едноставен шејк од банана и бадем

Ако имате утринска рутина, како во мојот случај овесни снегулки со вода во последните 5 години, сигурно понекогаш посакувате промена. Овој едноставен и брз...
Вегетаријанска Карбонара

Вегетаријанска Карбонара

Карбонара сосот состои атрибути кои најчесто ќе ги најдете во класичното американско јадење - кремаст вкус на кашкавал и малку лук. Ако се плашите да...
Банана

Подобар начин на замрзнување банани за смути и сѐ останато

Не фрлајте ги презрените банани! Со само неколку минути работа , тие можат да се трансформираат во замрзнати златници, совршени за се смути во...
Мафини со јајца

Мафини со јајца за лесен доручек

СОСТОЈКИ 1.5 лажица ладно цедено маслиново масло 2 средно-големи кромиди, ситно сецкани во полумесечини 1.5 лажичка сол 1/2 лажичка балсамиран оцет 1 голема китка...
Лаванда Чај

Лаванда камилица лате за пред спиење

Во студена ноќ, ништо не изгледа поубаво од топол чај. Не само што овој чај е пријатен за очите со својата виолетова боја,...
Чоколадни Мафини

Чоколадни мафини

Денешните чоколадни мафини се за вистинските фанови на чоколадо. Зборувам за оние од вас кои не прифаќаат десерт без чоколадо. Јагодата не е десерт...
- Реклама -

ПОПУЛАРНО