29 C
Skopje, MK
18 / 9 / 2018
Дома Љубов

Љубов

Спремни за брак

Ако одговорите со “Да” на кое било од овие прашања…

Ниту една врска не е совршена, но тоа не е валиден изговор за да ги намалите вашите стандарди за некој друг. На крајот на...
Непривлечни

8 нешта кои што жените ги наоѓаат непривлечни кај својот партнер

Некои од нас знаат дека страста (надвор од спалната соба) е она што многу жени го сакаат кај својот партнер, но што сметаме...
Песни за Вљубени

40 песни совршени за вљубените

Еден начин да кажете дека сте вљубени во некого е преку музиката. Ако не пишувате своја мелодија, овие песни ќе бидат повеќе од доволно....
Запознавање

Најдобри начини за запознавање во баровите и клубовите

Иако живееме во времето на Tinder, понекогаш е убаво да се сретнеме со привлечна личност на старомоден начин: во бар или клуб. Меѓутоа, приоѓањето...
Нетфликс

10 романтични комедии кои што може да ги гледате на Netflix

Не е тајна дека последните неколку години беше мрачно време за романтичните комедии, но 2018 носи нови надежи во жанрот. Избравме неколку романтични комедии...
- Реклама -

ПОПУЛАРНО