29 C
Skopje, MK
18 / 9 / 2018
Дома Љубов

Љубов

Песни за Вљубени

40 песни совршени за вљубените

Еден начин да кажете дека сте вљубени во некого е преку музиката. Ако не пишувате своја мелодија, овие песни ќе бидат повеќе од доволно....
Непривлечни

8 нешта кои што жените ги наоѓаат непривлечни кај својот партнер

Некои од нас знаат дека страста (надвор од спалната соба) е она што многу жени го сакаат кај својот партнер, но што сметаме...
Нетфликс

10 романтични комедии кои што може да ги гледате на Netflix

Не е тајна дека последните неколку години беше мрачно време за романтичните комедии, но 2018 носи нови надежи во жанрот. Избравме неколку романтични комедии...
Спремни за брак

Ако одговорите со “Да” на кое било од овие прашања…

Ниту една врска не е совршена, но тоа не е валиден изговор за да ги намалите вашите стандарди за некој друг. На крајот на...
Запознавање

Најдобри начини за запознавање во баровите и клубовите

Иако живееме во времето на Tinder, понекогаш е убаво да се сретнеме со привлечна личност на старомоден начин: во бар или клуб. Меѓутоа, приоѓањето...
- Реклама -

ПОПУЛАРНО