29 C
Skopje, MK
18 / 9 / 2018
Дома Мода

Мода

Уличен стил 2018

Трендови кои што ќе ги здогледате на модната недела

Модната недела во Њујорк е толку близу, практично можеме да ги почувствуваме треморите под нашите нозе. Додека ние можеби не знаеме што ќе се...
Долен Веш

15 парчиња долна облека која што ќе продолжите да ја носите после валентин

Оваа сезона купете си долна облека која што ќе ве направи да се чувствувате посекси од било кога. Без разлика дали сакате да го...
Портокалова Мода

Уличните ѕвезди знаат дека со оваа боја секогаш ќе бидат приметени

Лаванда можеби е бојата на 2018 година, но на сите им е потребно малку варијација во својата гардероба. За среќа, одговорот лежи на спротивната...
Џиџи и Кејт

Џиџи Хадид и Кејт Мос изгледаат како ангели во новата кампања на Stuart Weitzman

Stuart Weitzman штотуку пронајде начин да ја напише модната историја - кампањата на бреднот за пролет 2018 за прв пат заедно ги содржи моделите...
Мода Пролет 2018

Модни трендови за пролет 2018

Штотуку продефилираше она што следува во модата, па затоа имаме доста добра идеја за тоа како ќе изгледаат вашите плакари за пролет 2018. Од...
Sailor Moon

Модната колекција „Sailor Moon“ од BoxLunch ќе ја разбуди вашата моќ на месечината

Кога станува збор за тематски колекции од нашите омилени телевизиски серии и филмски франшизи секогаш можеме да сметаме на BoxLunch да не направи малку...
Александар Ванг

Александар Ванг Ресорт 2018

Атрактивноста на најновата Ресорт колекција на Александар Ванг, која дизајнерот им ја претстави на купувачите во јуни (а сега е достапна и на интернет),...
- Реклама -

ПОПУЛАРНО