13 C
Skopje, MK
24 / 6 / 2018
Дома Убавина

Убавина

Рита Ора

Рита Ора зрачеше со холивудски гламур на Греми наградите

Рита Ора секогаш изгледа неверојатно, но нејзиниот изглед на црвениот килим докажа дека нејзината убавина е безвременска. Пејачката се одлучи на класичен холивудски изглед за...
Нега на кожа

Совети за нега на кожа кои можете да ги постигнете оваа година

Чекорете смело во 2018 година знаејќи дека оваа година ќе направите промени. Бегањето од рутина да го оставиме во минатата година, дојде време за...
Француска Плетенка

Зошто ја нарекуваме француска плетенка?

Француските плетенки се популарни во целиот свет, но сигурно не се симболични за Франција. Не е јасно што навистина ги прави толку Галски. Како...
Убави Сестри

6 сестри модели кои што докажуваат дека убавината е наследна

Сестринските настапи се тука за да останат. За доказ, не гледаме подалеку од новото реалити шоу на Јоланда Хадид, шоу кое ќе биде преплавено...
Емили Ратајковски

Емили Ратајковски е новото лице на Kérastase

Очите кај нас! Емили Ратајковски е позната по тоа што поседува облини кои ќе го заруменат секого, и тоа така се случи кога беше...
Марк Џејкобс

Marc Jacobs лансира 29 24-часовни пудри

Дури и ако не сте по пудрата, најновата иновација од Marc Jacobs, Shameless Youthful Look 24-часовна пудра - може да ве промени. Тоа е...
- Реклама -

ПОПУЛАРНО