29 C
Skopje, MK
18 / 9 / 2018
Дома Живот

Живот

ХГТВ

Една голема причина зошто велат дека „Property Brothers“ се режирани

Кога тие не се во центарот на скандалот, емисиите на HGTV често се наоѓаат под лупа на гледачите. Прво беа обвинети „House Hunters“ дека...
Украсување на дом

3 најважни украсни елементи, според дизајнер

Начинот на кој Шенон Смит го претвора голиот стан во пријатен дом е мошне волшебен. Дизајнерката на ентериер може да направи чуда во простор...
Туристички Дестинации 2018

Топ 10 туристички дестинации за 2018

Ако се придржувате само на една новогодишна резолуција, нека биде тоа патувањето. Тоа може да ве направи побогат во смисла на нови искуства, па...
Бурџ Ал Араб

Помисливте дека сте го виделе најубавиот хотел? Погледнете повторно!

Хотелот „Бурџ ал Араб“ во Дубаи е толку луксузен што ние не знаевме дека такво место би можело да постои. Се работи за...
Лондон Хотели

Погледнете во 6 од најскапите хотелски апартмани во Лондон

Може да се обложите дека во градот кој што е дом на кралското семејство на Англија,  постојат хотелски апартмани погодни за крал или кралица....
- Реклама -

ПОПУЛАРНО