29 C
Skopje, MK
18 / 9 / 2018
Дома Живот

Живот

Лондон Хотели

Погледнете во 6 од најскапите хотелски апартмани во Лондон

Може да се обложите дека во градот кој што е дом на кралското семејство на Англија,  постојат хотелски апартмани погодни за крал или кралица....
Бурџ Ал Араб

Помисливте дека сте го виделе најубавиот хотел? Погледнете повторно!

Хотелот „Бурџ ал Араб“ во Дубаи е толку луксузен што ние не знаевме дека такво место би можело да постои. Се работи за...
Туристички Дестинации 2018

Топ 10 туристички дестинации за 2018

Ако се придржувате само на една новогодишна резолуција, нека биде тоа патувањето. Тоа може да ве направи побогат во смисла на нови искуства, па...
Украсување на дом

3 најважни украсни елементи, според дизајнер

Начинот на кој Шенон Смит го претвора голиот стан во пријатен дом е мошне волшебен. Дизајнерката на ентериер може да направи чуда во простор...
ХГТВ

Една голема причина зошто велат дека „Property Brothers“ се режирани

Кога тие не се во центарот на скандалот, емисиите на HGTV често се наоѓаат под лупа на гледачите. Прво беа обвинети „House Hunters“ дека...
- Реклама -

ПОПУЛАРНО